Nízké TPS / Problémy s výkonem serveru

Máte nějaký nápad, který se týká vylepšení herního serveru, VIP výhod, webu, Discord serveru nebo fóra. Případně celkově projektu hcraft.cz? Pokud ano, založte zde nové téma a dejte nám prosím vědět. Zpětná vazba je pro nás důležitá :)
Uživatelský avatar
Glady12
Člen komunity
Příspěvky: 12
Registrován: 13 říj 2020 10:02

Nízké TPS / Problémy s výkonem serveru

Příspěvek od Glady12 »

Zdravím. Měl by pár návrhů a připomínek.

První věc, kterou asi všichni známe je fakt, že se server potýká s výkonnostními problémy. A to i přesto, že se server přesunul na výkonnější stroj. Tudíž tyto problémy pravděpodobně způsobuje nastavení serveru nebo pluginy.

Rád bych zmínil, že pro optimální chod serveru je nejlepší stabilních 20 TPS. Na hcraft se pohybujeme mezi 6-12 cca. Takže začnu.

1. Problém automatických farem.
Ano...velké automatiké farmy na bambus, sugarcane, dýně, melouny jsou taktéž velmi zatěžující věcí. Nicméně bych se na jejich redukci zaměřil prostřednictvím domluvy s daným hráčem.

2. Vrátil bych povolování farem ATeamem a jejich vypínání/zapínání
V důsledku toho bych, ale zvýšil spawn mobů ze spawnerů...aktuální situace je taková, že xp spawner farmy jsou slušně řečeno k ničemu a proto se hráči uchylují ke stavbě obřích farem, kde se mobové spawnují normálně a lagují server....malé spawner farmy jsou lépe kontrolovatelné a tím, že se budou dát vypnout, budou v provozu pouze, když budou využívány.

3. Promazání složek hráčů
Když zadám příkaz baltop, tak zjistím, že na serveru je přes 20000 složek hráčů.....to je hodně...je to jako dočasné soubory v pc...pročístíte je a hned bude líp. Také by bylo dobré smazat a obnovit všechny resky starší, než 3 měsíce....půl roku je moc dlouhá doba.

4. Sladil bych vip výhody
Ano. Je úžasné, že byly upraveny v obchodu hcraft, ale tady https://hcraft.cz/?p=vip jsou stále napsané staré a neplatné výhody (jako /setwarp atd..)....bylo by fajn je sjednotit, protože to může být pro některé hráče matoucí

5. Zvýšil bych vykreslovací okolí kolem hráče
aspoň o chunk

6. Opětovné zavedený stěny se seznamem warpů
Udělal by se portovací příkaz /warpy, který by hráče přemístil do síně, kde by byly vypsané všechny warpy na serveru a samozřejmě rozdělené do kategorií Shop, Farmy, Eventy, ostatní atd... Vzhledem k tomu, že nyní má právo na vytváření warpů pouze AT, tak se můžou krásně kontrolovat.
Samozřejmě tento bod by pomohl v orientaci hráčů. Protože upřímně nikomu se nechce procházet 150 warpů jen kvůli tomu, že ho všichni ignorují s dotazem jestli nemá to, či ono.

Klidně příslušné místo na spawnu vytvořím, ale potřebuji práva na setwarp a delwarp. Abych mohl špatné warpy smazat nebo vystavit povolení. Něco jako Warp Admin :D

Dále mám malou připomínku pro AT a Supporty....když se vás hráč bude ptát na něco ohledně serveru (třeba, jak se dělá reska... odkažte ho na /kit guide nebo /happy, musíme hráče naučit, aby si zvládli věci vyhledat sami, když to neumí).

Poslední otázku mám přímo na vedení, která se nevyjádřila k mému dotazu na discordu, jestli mohu zpracovat zbylé návody, které chybí v sekci Návody zde na fóru.

A teď asi nejdůležitejší otázka, kterou bych byl rád, aby mi někdo odpovědný vysvětlil. Proč existujou servery, kde má každý hráč xxx automatických farem libovolně velkých a vše funguje bez problému a mají stabilní TPS? Je to dáno jiným vykreslováním světa nebo ještě silnější mašinou, na které server běží? Či snad jiné pluginy? Moc se v této problematice neorientuji, ale rád bych měl alespoň nějaký přehled.

Snad je to zatím vše. Děkuji za vaše odpovědi a případné komentáře.

Uživatelský avatar
Teense
člen admin týmu
Příspěvky: 103
Registrován: 10 říj 2020 10:15

Re: Nízké TPS / Problémy s výkonem serveru

Příspěvek od Teense »

Ahoj,
v první řadě děkuji za tolik podnětů k vylepšení serveru. Už tady na začátku ti můžu říct že za výrazně snížené TPS v tomto týdnu může gamerule randomTickSpeed, který se sám nastavuje na 1000. Řešil jsem to s Fakahedou, budu to ještě řešit na fórech.
K problému automatických farem, samozřejmě chtělo by to nějaké jiné řešení. Snažil jse se je nějak regulovat, ale reakce hráčů na to že jsem jim vypl farmu, která měla přeplněné hoppery a bylo tam 1K entit nebyly zrovna pozitivní. Pak jsem si řekl že by jsme to nechali na domluvě a hráči by ty farmy omezily. Ale místo toho udělali pravý opak, brzy tedy zasáhneme do systému. K promazávání dat hráčů už jsem se k tomu chystal, brzy to také pročistíme. Co musím říct že 100% nebudeme dělat jsou už seznamy warpů. Chápu že to byla reklama na warp zadarmo, ale pro nás (spíš pro ty, kteří ty warpy psali na spawn) to byl o problém navíc. Reklama v tabu si myslím že je dostatečně vynahrazující. Seznam výhod máme v plánu brzy aktualizovat, čekám pouze na nastavení nového webu s CMS.

Díky za návrhy, prodiskutujeme je
Teense_ | hcraft.cz

Uživatelský avatar
Glady12
Člen komunity
Příspěvky: 12
Registrován: 13 říj 2020 10:02

Re: Nízké TPS / Problémy s výkonem serveru

Příspěvek od Glady12 »

Díky za odpověď...co se týká warpů, tak mi ani tak nešlo o jejich viditelnost jako o jejich přehled. Dneska jsem zkoumal jiné servery a na jednom byl NPC s názvem Warpy a po kliknutí na něj mohli všichni vidět...jaký jsou warpy, kde jsou, komu patří atd....šlo mi o přehled...aby hráč během chvilky věděl "Jo, tohle je shop, jo tohle je event" tady najdu knížky, tady tohle a támhle tamto atd...ale jestli to nemá smysl, tak to neřešte..budou si to muset hráči pohledat sami :D Převážně je to proto, protože 2/3 serveru jsou kidi, kteří pořád spamujou, kdo má tohle...kdo má tamto... Já to sice občas udělám taky, ale to až po tom, co zjistím, že jsou vyprodané shopy a už nevím, kde bych tu věc sehnal.

Zavedl bych mute za gramatiku, protože to fakt není normální, aby 10, 12ctiletej kluk neuměl vyjmenovaný slova....je to tristní...
Jasný, každej se přepíše..to je ok, to neřeším. taky se mi to stane. Ale když to někdo píše pořád, tak už to není o přepisování, ale o negramotnosti...

Nebo, jestli by nešlo zařídit něco trvalejšího, než je tlačítko P, ale jak už jsem psal do jiného tématu funguje to dočasně...když se odpojím a připojím můžu začít mutovat kidy znova...

Ohledně automatických farem mě teď napadla jedna věc...co je udělat centrálně? Jako prostě serverová creeper farma, serverová bambus farma, serverová gold farma, iron farma, guardian farma...hráč by si nakoupil přímo od serveru, ceny by byly fixní...ano, někdo může remcat...(hlavně asi hráči, kteří na tomhle mají postaven byznys), ale myslím, že by to prospělo. Samozřejmě zatím neberu do úvahy realizaci a možné další problémy, takového kroku, je to pouze návrh.

Díky za odpověď.

Zamčeno